Registr
plemeníků

Přihlášení

Ilustrace zpravodaje
Výsledky kontroly užitkovosti ovcí a koz, Dotace pro chovatele v roce 2019, Termíny nákupních trhů...

OVENÁLIE 2018 - malé ohlédnutí

OVENÁLIE 2018 - malé ohlédnutí

Svaz chovatelů ovcí a koz z.s. a a.s. OVEKO ve spolupráci s obcí Malhostovice a za podpory Ministerstva zemědělství ČR uspořádali 18. 8. 2018 na Zlobici  OVENÁLIE 2018. Letošní ročník byl z mnoha pohledů vyjímečný. Tak především slavnosti ovcí a koz vstoupily minimálně do dorosteneckého věku – konal se již 15. ročník. Všichni se jistě shodneme, že za tu dobu Ovenálie prošly různými stádii vývoje – od počátečních porodních bolestí až po skvělý letošní ročník. Dalším mimořádným okamžikem letošního ročníku byla i vysoká letní teplota a sucho, které na Zlobici panuje již 5 měsíců. Ale i přesto se na Ovenáliích prezentovalo 23 chovatelů, kteří předvedli celkem 16 plemen ovcí a 7 plemen koz. Bylo předvedeno celkem 106 zvířat – 71 ovcí a beranů a 35 kozlů a koz. Představili se před tisícovkou návštěvníků, kteří si v super horkém dni našli cestu do areálu na Zlobici!!!

Odměnou pro ně byly připravené stánky s řemeslnou výrobou, s ukázkou zpracování ovčí vlny, s možností nakoupit si speciality. K výborné atmosféře a k pohodě přispěly i tóny cimbálové muziky a posléze i country kapely. Co by to ale bylo za Ovenálie, na kterých by chyběl vybraný jídelníček. Svaz chovatelů ovcí a koz z.s. připravil pro návštěvníky několika chodové menu – např. ovčí svíčkovou, výborné klobásy, ovčí kotlík, ale i oblíbený hamburger, guláš včetně pečených sladkostí. Velký úspěch měly halušky se slaninou, které si s velkou chutí dalo i 10 soutěžících v malém klání – 1kg halušek sníst za 10 minut.

Pro rodiny s dětmi byl připraven bohatý program v dětském koutku včetně skákacího hradu. Zástupci Svazu mladých agrárníků učili poznávat nejen malé návštěvníky zemědělské plodiny, ale i ostatní produkty českého zemědělství.

Očekávaným vyvrcholením letošních slavností byla světelná vodní fontána, kterou předvedli malhostovičtí dobrovolní hasiči. 20 minutová show za tónů Smetanovy „Mé vlasti“ byla bez nadsázky zlatým zakončením oficiálního programu akce Ovenálie 2018.

Na závěr mi dovolte, abych touto cestou poděkoval všem zaměstnancům svazu a brigádníkům, kteří se aktivně podíleli na přípravách a vlastní realizaci Ovenálií. Poděkování patří také Ministerstvu zemědělství České republiky, obci Malhostovice pod vedením pana starosty Petra Grünwalda a malhostovickým hasičům.

 

Ing. Jiří Huml

Ředitel SCHOK z.s.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Anketa

Zahajujeme seriál anketních otázek, otázka pro tento týden: CO PRO VÁS SCHOK ZNAMENÁ?
SCHOK © 2009-2015
design by virtual world