Registr
plemeníků

Přihlášení

Ilustrace zpravodaje
Žebříčky bahnic a beranů. Veletrh Animaltech Brno. Dotace na genetické zdroje. Ovenálie Východná....

Vlněná burza na Zlobici

Vlněná burza na Zlobici

I. vlněná burza na Zlobici, 17.9.2016

V ČR roste zájem o ruční práce na úrovni koníčků a velké oblibě se těší tradiční předení, pletení, tkaní, na popularitě nabírá plstění. V tomto ohledu nejžádanější surovinou začíná být vlna a srst a roste poptávka po surové nezpracované vlně. Proto Svaz chovatelů ovcí a koz z.s. a kolektiv zpracovatelů vlny a střihačů organizuje „Vlněnou burzu“ a nabízí možnost setkání drobných odběratelů a dodavatelů vlny.  Prodejci budou moci prodávat surovinu za cenu, odpovídající nákladům na její vyprodukování a kupující dostanou možnost najít si nejvhodnější materiál k zpracování.

V rámci akce budou probíhat ukázky stříhaní a třídění vlny s odborným výkladem.

K účasti na akci zveme prodejce kvalitní, čisté vlny a srsti, vhodné k ručnímu zpracování, představitele klubů jednotlivých plemen a řemeslníky s vlastními výrobky. Zájemce žadáme o rezervace prodejního místa předem. Máme zájem o jednotlivá rouna, rozhodně nepůjde o hromadný výkup vlny na kamion! Ze zkušenosti vím, že zpracovatelé mají zájem i o nestandardně zbarvenou vlnu a srst (např. černá romney) a o barevnou vlnu, která se jinak těžko prodává.

 

Ve stejný den v areálu Zlobice proběhne  ENT plemenných kozlů anglonubijských koz, NT plemenných kozlů a beranů a farmářský trh.

 

Prosím případné zájemce o prodej vlny, aby nám poslali pro propagaci několik pěkných fotek vašich zvířat (pokud přijedete za klub, tak i propagační materiály klubu) a případně fotku ostříhaného rouna. Napište nám prosím, jakou vlnu dovezete (ovčí či jehněčí), barvy, délku. Případně návrh ceny, to je zatím interní informace. V rámci propagace akce budeme na FB zveřejňovat vaše nabídky.

Začátek akce je v 10.00 hod., prodejce a ostatní účastníky prosím, aby přijeli v osm. Vyložíte si zboží, v klidu se nasnídáte a budete připraveni, lidi se stejně většinou trousí už od devíti. Pokud budete mít zájem prodávat i další své výrobky na trhu (sýry, zeleninu atd.), dejte prosím vědět dopředu, abychom mohli připravit prodejní prostory. 

 Kontakty:

Prodej vlny a účast na burze Kateřina Kubešová, tel. 776 749 830, mail net.myhand@gmail.com

Účast na farmářském trhu Mirka Marešová, tel. 777 754 801, mail pko.schok@atlas.cz

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Anketa

Zahajujeme seriál anketních otázek, otázka pro tento týden: CO PRO VÁS SCHOK ZNAMENÁ?
SCHOK © 2009-2015
design by virtual world